509 705 408

Wpisy na blogu

Dlaczego Twoje obrócone na zewnątrz stopy niszczą Twoje ciało?

07.03.2018

Stopy kaczki to termin używany do opisania stóp ustawionych na zewnątrz. Prawidłowo stopy powinny być ustawione względem siebie równolegle i być skierowane prosto do przodu. Wydawać się to może mało istotne, ale nasze ciało jest jak domek z kart, kiedy wyciągniemy lub przesuniemy jedną z kart, cała struktura może stać się niestabilna.

Czytaj więcj

Gołębi chód, chód z palcami skierowanymi na zewnątrz, antetorsja szyjki kości udowej, torsja piszczeli.

10.03.2018

Gołębi chód, chód ze stopami skierowanymi na zewnątrz, nadmierna lub zmniejszona antetorsja szyjki kości udowej oraz nadmierna torsja piszczeli to różne rodzaje nietypowego skręcenia kości kończyn dolnych. Zaburzenia te związane są ze wzrostem kości, a także stabilnością, elastycznością i koordynacją mięśni nóg oraz stóp.

Czytaj więcj

Dlaczego Twoje dziecko chodzi na palcach?

10.03.2018

Niektóre dzieci pomimo braku przyczyn neurologicznych, oraz ortopedycznych mają tendencję do chodu na palach. Przeczytaj artykuł‚ i dowiedz się jak sobie z tym radzić.

Czytaj więcj

Gdy Twoje dziecko siedzi w pozycji W

11.03.2018

Dziś odpowiem na pytanie jak siedzenie w pozycji ,,W'' wpływa na ciało waszego dziecka. Zapraszam do lektury

Czytaj więcj

HIP HINGE – zawiasowe zgięcie w biodrach dla początkujących – prewencją urazów kręgosłupa lędźwiowego.

05.02.2019

Hip hinge to najważniejszy ruch chroniący nasz odcinek lędźwiowy kręgosłupa. Najlepiej wiedzą o tym osoby, które wykonują ćwiczenia na siłowni. Jeśli nie wiesz, co to hip hinge - nie bierz się za wykonywanie przysiadów oraz martwych ciągów.

Czytaj więcj

Skazani na biurko

05.02.2019

W biurach, mieszkaniach, autach, kinach, restauracjach, w tramwaju, pociągu, samolocie, pracując i odpoczywając. Współczesny człowiek coraz więcej czasu siedzi. Szacuje się, że w tej pozycji spędzamy ponad 60% czasu! Kolejne 30% poświęcamy na sen. Obserwując zachowanie najmłodszych członków naszego społeczeństwa oraz rozwój technologii możemy wnioskować, że w przyszłości czas ten się wydłuży.

Czytaj więcj

Płaskostopie - problem leżący nie tylko w stopach!

05.02.2019

Wiele dzieci z niskim napięciem, hipermobilnością oraz osłabieniem mięśni ma problemy z płaskostopiem. Dzieci z tego typu zaburzeniami często stoją z nogami skierowanymi na zewnątrz co wzmaga obniżenie łuku podłużnego.

Czytaj więcj

Dlaczego podczas siedzenia boli mnie szyja?

10.03.2019

W dzisiejszym wpisie omówimy temat krzywizn kręgosłupa, dowiemy się, czym może skutkować zmiana tych krzywizna i jak do tego wszystkiego ma się siedzący tryb życia.Jeśli chcesz dowiedzieć się skąd biorą się bóle szyi, zapraszam do lektury.

Czytaj więcj